Dobrego dnia z Ojcem Pio
WTOREK, 28 LUTEGO 2017: Często duch jest ochoczy do wypełnienia woli Bożej, ale ciało słabe.

Głos Ojca Pio 101 (5/2016)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

wrzesień/październik 2016

Razem na dobre i na złe

Jak żyć miłosierdziem w małżeństwie, w rodzinie, w konkrecie codzienności? To temat nowego numeru „Głosu Ojca Pio”. Prawdę, że można być razem na dobre i na złe, pokazuje „Małżeński poligon dobrej woli”, czyli zbiór świadectw poprzedzonych wywiadem z Ksawerym Knotzem OFMCap, znanym rekolekcjonistą i autorem książek o życiu seksualnym małżeństw w kontekście nauki Kościoła. O smutkach i radościach życia we dwoje w wywiadzie zatytułowanym „Krok w przepaść” opowiada również Urszula Mela, mama Jaśka Meli, z zawodu psycholog.

W numerze ponadto o św. Agnieszce, co nie chciała męża, choć swatano ją odkąd skończyła 3 rok życia, a także o sposobie na napełnienie pustego kubka i tanecznym kroku do nieba. W cyklu „W świetle cienia” artykuł „Ten sam człowiek: duma i wstyd, słabość i siła, przegrana i zwycięstwo”.

Dział poświęcony Ojcu Pio otwiera list o miłosierdziu, które według niego „przemienia nasze słabości w cnoty, a z trucizny naszych niegodziwości czyni uzdrawiające lekarstwo”. Przeczytamy też relację z zakończonej peregrynacji relikwii Ojca Pio po Polsce oraz świadectwo jego skutecznego orędownictwa u Boga za małżeństwami wyczekującymi na upragnione dzieci.


od redakcji

Miłosierdzie przeżywane w konkrecie życia, w codzienności, ma niejedno oblicze. Szczególnie ważne, ale trudne w realizacji jest cierpliwe znoszenie krzywdy i chętne darowanie urazy. Ponieważ ogromna większość osób ten aspekt miłosierdzia przeżywa w rodzinie, w relacji małżeńskiej, tej właśnie sferze życia poświęciliśmy temat numeru.

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że to właśnie małżonkowie są (albo przynajmniej mają szansę być ze względu na swe powołanie) szczególnymi szafarzami i świadkami miłosierdzia. Miłosierdzia, które wciąż na nowo zwycięża i pokonuje osobiste ograniczenia, wewnętrzne zranienia, kruchość relacji wynikającą z urazów i krzywd, nieporozumień, złych słów, nieprzemyślanych gestów… Razem na dobre i na złe – chcemy pokazać, że jest to dzisiaj możliwe, mimo trudności i pokus.

Jak zatem żyć miłosierdziem w małżeństwie, w rodzinie, w konkrecie codzienności? Wiele opublikowanych w tym numerze tekstów z pewnością odpowie na liczne pytania, wniesie dużo światła. Zachęcam, aby nie poprzestać na lekturze i teorii, ale zacząć żyć miłosierdziem i świadczyć je odważnie, bez zwłoki (nawet gdy ten drugi jeszcze tego nie czyni). Pomyślmy, co by było, gdyby Bóg rzeczywiście postępował według słów modlitwy: „odpuść nam, jako i my odpuszczamy”. On jednak jest nieskończenie miłosierny.

Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny

PS Chciałbym serdecznie podziękować bratu Krzysztofowi Czeczko, dotychczasowemu redaktorowi naczelnemu, za ogrom pracy włożonej w tworzenie naszego dwumiesięcznika. Pamiętajmy o nim, drodzy Czytelnicy, w modlitwie, a z „Głosem Ojca Pio” pozostańmy na dobre i na złe.


w numerze:

TEMAT NUMERU – RAZEM NA DOBRE I NA ZŁE
Małżeński poligon dobrej woli. Świadectwa i rozmowa z Ksawerym Knotzem OFMCap, duszpasterzem małżeństw i rodzin
Wypełnić pusty kubek – ks. Mariusz Rosik
Krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować – Andrzej Derdziuk OFMCap
Skok w przepaść. Urszula Mela opowiada o swoim małżeństwie

ŻYCIE DUCHOWE
Święta, co nie chciała męża. Święci i świętość – Robert Rabka OFMCap
Przepis na dobre życie. NOWY CYKL Dekalog. Droga do szczęścia – Konstantyn Morozow OFMCap
Ten sam człowiek. Duma i wstyd, słabość i siła, przegrana i zwycięstwo. W świetle cienia – Piotr Kwiatek OFMCap
Zakochanie nie zawsze prowadzi do szczęścia. Świadectwo
Tanecznym krokiem do Nieba. Akcja #Ewangelizacja. Włącz się! – Marcin Węc

OJCIEC PIO
Wszystko przemieni się w dobro. Korespondencja Ojca Pio
Intencje modlitewne
Bez nie ma samodzielności. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – Małgorzata Kokot

ROZMAITOŚCI
Prorok Aggeusz. Ludzie Biblii – ks. Tomasz Jelonek
Relacja z Sacroexpo 2016
Mistrzyni skojarzeń. Felieton – Adam Maniura

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO
Relikwie Ojca Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. XIV Czuwanie z Ojcem Pio w Krakowie Łagiewnikach – Agata Rajwa
Mój przyjaciel Ojciec Pio. Świadectwo – Beata Grzyb
Przyjąć podróżnych. Katecheza na wrzesień – Roman Rusek OFMCap
Dźwiganie krzyża. Rozważanie różańcowe na wrzesień – Robert Krawiec OFMCap
Pocieszać więźniów. Katecheza na październik – Roman Rusek OFMCap
Ukrzyżowanie Pana Jezusa. Rozważanie różańcowe na październik – Robert Krawiec OFMCap
Łaska spotkania. Peregrynacja relikwii św. Ojca Pio w Polsce
Kronika Grup Modlitwy: spotkanie w Terliczce, czuwanie w sandomierskiej katedrze, rekolekcje w Brennej

Ostatnio zmieniany środa, 25 styczeń 2017 14:29

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 103 (1/2017)

Bez chwili namysłu recytujemy: „łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna”. Gdy jednak mamy odpowiedzieć, czym ona jest i jaki ma wpływ na nasze życie, zazwyczaj mamy pustkę w głowie…...

Czytaj więcej

    


  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

R   E   K   L   A   M   A

Newsletter

Beg_abc_Eng the better off you are in the long run While ski helmets are not a substitute for good technique and adherence to safety rules, they do offer protection from serious injury. At some ski resorts, helmets are mandatory for children in ski school. The deaths of Sonny Bono and Michael Kennedy have served as an inspiration. Every woman wants to be the center of attraction. To be the center for attraction they carve different fashion sources. They usually don't admit it, but they always look for the latest fashion updates. I like to stitch on the mouth, but be as creative as you want!Step 7: Raising the arms in zombie like fashion. To raise the arms I use a thread that will blend in with the color of glove that I am using. 1. Location also influences the pay packet of fashion designers. The bureau listed New Hampshire as the state in which, across all industry sectors, a designer was likely to secure the best compensation levels, with a mean of $87,810 per year. New York state and Maine were also comparatively lucrative states, with respective means of $81,990 and $79,620. I wanted to also note that this volume does have some sexual innuendo and there are some the most gratuitous crotch shots and camel toes I have seen in older teen rated manga (all done purposely to highlight the raunchiness of all girl high school life from the mangaka's personal experiences). What would you expect from a mangaka with hentai manga drawing experience?One thing I noticed has happened since DrMaster picked up some of ComicsOne's titles is how the translations have continued to improve. I believe this volume was free of major errors, which is something to applaud. The question is who really is Bri Crum? If you have not met her, here is a sneak peek into a new Dallas icon. Bri is full of spirit and I am blessed to know her and call her friend. When I first met Bri, I liked her right away. I had to wear bikinis when I was younger, not because I wanted to necessarily (I don remember having an opinion) but I always been so long waist ed that the only way to be comfortable in a suit (no little girl wants a wedgie Of course, getting me out of the water was next to impossible so no one ever saw what I was actually wearing. I wish there were tankini when I was younger (I wear them now, and a special brand of swimsuits for us long torso people). I do have a bikini someone bought for my 10 month old, but the ones I chose will be 1 piece suits, unless she is built like me, then we do what we need to..