Dobrego dnia z Ojcem Pio
WTOREK, 28 LUTEGO 2017: Często duch jest ochoczy do wypełnienia woli Bożej, ale ciało słabe.

Głos Ojca Pio 99 (3/2016)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najnowszy numer „Głosu Ojca Pio” zaprasza do refleksji nad gościnnością. Autorzy artykułów podpowiadają, jak „podróżnych w dom przyjąć” (kolejny uczynek miłosierdzia), żeby nie zgubić przy tym serca i nie zrujnować domu.

Temat numeru brzmi: Gość w dom, Bóg w dom. Otwiera go wywiad z Pawłem Bieleckim OFMCap, członkiem Franciscans International – Międzynarodowej Organizacji Franciszkanów przy ONZ zajmującej się ochroną praw człowieka – który bada relacje między islamem a chrześcijaństwem.

Następnie przeczytamy refleksję prof. Andrzeja Derdziuka na temat zachowywania porządku miłości oraz ks. prof. Mariusza Rosika o gościnności w Betanii.

Oprócz tego znajdziemy artykuły o couchsurfingu, ikonie gościnności, pielgrzymce zwanej Rivotorto oraz obszerny materiał o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016.

Do lektury działu poświęconego Ojcu Pio zachęca artykuł o intrygującym tytule „Złodziej dusz” oraz wypowiedź młodej dziewczyny zafascynowanej postacią Stygmatyka.

W numerze ponadto ciekawostka historyczna o tym, jak św. Franciszek przez żołądek trafił do serc rzezimieszków, a także dwie cenne podpowiedzi: jak stylowo pójść do nieba i czy można być szczęśliwym, nie będąc doskonałym.


od redakcji

Gość w dom, Bóg w dom

Podróżnych w dom przyjąć – tak brzmi jeden z uczynków miłosierdzia co do ciała. Polacy zawsze byli znani z gościnności i poszanowania dla innych (w swej historii nasza ojczyzna przygarniała wielu „odmieńców”). Oparcie dla tej postawy stanowiła świadomość własnej tożsamości. Dziś z różnych powodów (socjologowie wymieniają przynajmniej kilka – wpływ ideologii komunistycznej w okresie powojennym, globalizację, indoktrynację poprawności politycznej) stajemy się coraz bardziej zamknięci i nastawieni na posiadanie, co prowadzi do porównywania się i nieufności. Boimy się stracić swój cenny czas, zabrudzić posprzątaną podłogę czy podać coś do picia, żeby nie narazić się na to, że gość poprosi o jeszcze… Z kolei źle pojmowana gościnność (rozmycie tożsamości i polityczne wybory) doprowadziła do zauważalnego obecnie kryzysu Europy. Jak zatem nie zgubić serca i nie zrujnować domu?

Gościnność to umiejętność otwarcia się na Boga w innym człowieku, doświadczenie spotkania i służenia w miłości, przyjęcie od przybysza daru, często zaskakującego. To dzielenie się swoim życiem – takim, jakie ono jest!

Zbliżają się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Podczas rozmowy w sztabie organizacyjnym o trudnościach i radościach przygotowań padły ważne zdania. „Wielu ludzi nie decyduje się przyjąć młodych z całego świata do swoich domów, ponieważ obawia się, że nie będzie w stanie pokazać im swojej religijności, czuje się słabo zaangażowanymi w Kościół. Tymczasem chodzi o to, byśmy właśnie poznali Kościół w jego żywotności i różnorodności. To my mamy się uczyć, a nie innych pouczać.” Chodzi o to, żeby przyjąć dar i samemu nim się stać.

Zapraszamy do refleksji nad własną gościnnością i do konkretnej postawy, np. przyjęcia kogoś dalekiego/bliskiego tak, jak byśmy sami chcieli być przyjmowani.

Krzysztof Czeczko OFMCap
 redaktor naczelny


w numerze:

TEMAT NUMERU – GOŚĆ W DOM, BÓG W DOM

Niech miłość będzie codziennością, a nie tylko wydarzeniem – z Pawłem Bieleckim OFMCap, badaczem relacji między islamem a chrześcijaństwem, rozmawia Joanna Świątkiewicz

Podróżnych w dom przyjąć – Andrzej Derdziuk OFMCap

W oczekiwaniu na spotkanie. Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 – Agata Rajwa

Jezus z gościną w Betanii – ks. Mariusz Rosik

Ile możemy dać innym? – Maciej Zinkiewicz OFMCap

Abraham – ikona gościnności – Marcin Świąder OFMCap

W drodze – Hanna Żarczyńska

 

OJCIEC PIO

Złodziej dusz – Joanna Świątkiewicz

Ucieleśnienie wiary. Młodzi o Ojcu Pio – Mirela Krzyżak

Świetlica u Ojca Pio. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – Małgorzata Kokot

Intencje modlitewne

 

AKTUALNOŚCI

Nie był doskonały, lecz czuł się szczęśliwy. W świetle cienia – Piotr Kwiatek OFMCap

Na horyzoncie poszukiwań inspiracji. SacroExpo 2016

Szeszbassar i Zorobabel. Ludzie Biblii – ks. prof. Tomasz Jelonek

Przez żołądek do serc rzezimieszków. Śladami Franciszka z Asyżu – Robert Rabka OFMCap

Idź do nieba i rób to stylowo. Akcja #Ewangelizacja. Włącz się

8 vs 1992. Felieton – Adam Maniura

 

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO

Naśladować Jezusa aż do końca. Przemówienie abpa Rina Fisichelli

Nowy rezonans magnetyczny w Domu Ulgi w Cierpieniu – Nicola Fiorentino

Urazy chętnie darować. Katecheza na maj 2016 – Roman Rusek OFMCap

Zesłanie Ducha Świętego. Rozważanie różańcowe na maj 2016 – Robert Krawiec OFMCap

Modlić się za żywych i umarłych. Katecheza na czerwiec 2016 – Roman Rusek OFMCap

Ustanowienie Eucharystii. Rozważanie różańcowe na czerwiec 2016 – Robert Krawiec OFMCap

Pomóc głodnym i spragnionym. Katecheza na lipiec 2016 – Roman Rusek OFMCap

Chrzest w Jordanie. Rozważanie różańcowe na lipiec 2016 – Robert Krawiec OFMCap

Przyodziać nagich. Katecheza na sierpień 2016 – Roman Rusek OFMCap

Wesele w Kanie Galilejskiej. Rozważanie różańcowe na sierpień 2016 – Robert Krawiec OFMCap

Kronika Grup Modlitwy: Kozłów, Stalowa Wola, Krosno, Gorzyce Śląskie, Rogów, Lipa, Sandomierz, Białystok

Ostatnio zmieniany niedziela, 18 wrzesień 2016 07:56

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 103 (1/2017)

Bez chwili namysłu recytujemy: „łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna”. Gdy jednak mamy odpowiedzieć, czym ona jest i jaki ma wpływ na nasze życie, zazwyczaj mamy pustkę w głowie…...

Czytaj więcej

    


  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

R   E   K   L   A   M   A

Newsletter

Beg_abc_Eng the better off you are in the long run While ski helmets are not a substitute for good technique and adherence to safety rules, they do offer protection from serious injury. At some ski resorts, helmets are mandatory for children in ski school. The deaths of Sonny Bono and Michael Kennedy have served as an inspiration. Every woman wants to be the center of attraction. To be the center for attraction they carve different fashion sources. They usually don't admit it, but they always look for the latest fashion updates. I like to stitch on the mouth, but be as creative as you want!Step 7: Raising the arms in zombie like fashion. To raise the arms I use a thread that will blend in with the color of glove that I am using. 1. Location also influences the pay packet of fashion designers. The bureau listed New Hampshire as the state in which, across all industry sectors, a designer was likely to secure the best compensation levels, with a mean of $87,810 per year. New York state and Maine were also comparatively lucrative states, with respective means of $81,990 and $79,620. I wanted to also note that this volume does have some sexual innuendo and there are some the most gratuitous crotch shots and camel toes I have seen in older teen rated manga (all done purposely to highlight the raunchiness of all girl high school life from the mangaka's personal experiences). What would you expect from a mangaka with hentai manga drawing experience?One thing I noticed has happened since DrMaster picked up some of ComicsOne's titles is how the translations have continued to improve. I believe this volume was free of major errors, which is something to applaud. The question is who really is Bri Crum? If you have not met her, here is a sneak peek into a new Dallas icon. Bri is full of spirit and I am blessed to know her and call her friend. When I first met Bri, I liked her right away. I had to wear bikinis when I was younger, not because I wanted to necessarily (I don remember having an opinion) but I always been so long waist ed that the only way to be comfortable in a suit (no little girl wants a wedgie Of course, getting me out of the water was next to impossible so no one ever saw what I was actually wearing. I wish there were tankini when I was younger (I wear them now, and a special brand of swimsuits for us long torso people). I do have a bikini someone bought for my 10 month old, but the ones I chose will be 1 piece suits, unless she is built like me, then we do what we need to..