Dobrego dnia z Ojcem Pio
PIĄTEK, 24 MARCA 2017: Niech otuchy dodaje ci myśl, że próbę życia przeszli wszyscy święci.

Drogi krzyżowe z Ojcem Pio

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Drogi krzyżowe z Ojcem Pio” to gotowe teksty nabożeństw na okres Wielkiego Postu, których autorami są kapucyni związani z Grupami Modlitwy Ojca Pio: Enzo La Porta, Bogusław Piechuta, Bolesław Konopka, Robert Krawiec.


Przykładowe rozważanie

STACJA XI
Jezus przybity do krzyża

Z Pisma Świętego
„Gdy przyszli na miejsce, zwane „Czaszką”, ukrzyżowali tam Jego i złoczyńców, jednego po prawej, drugiego po lewej Jego stronie. Jezus zaś mówił: «Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią»”.

Rozważanie
Jezusa potraktowano w sposób szczególny: inni skazańcy zostali przywiązani do krzyża, On został przybity, Jego dłonie i nogi zostały przebite ogromnymi gwoźdźmi. […] Mimo to nie przestał kochać człowieka. Potwierdzają to wstrząsające słowa, które Ukrzyżowany kieruje do Ojca: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”.
Przebaczenie i usprawiedliwienie: oto czego musimy się uczyć, aby wzrastać i podążać drogą czystości serca. Zraniony Jezus przebaczył z wysokości krzyża. Prośmy Go o taką siłę.

Z listów Ojca Pio
„Nie lękaj się – powtarza mi wiele razy Jezus – ześlę na ciebie cierpienie, ale dam ci też siły… ponieważ nic nie zdoła pokonać tych, którzy jęczą pod brzemieniem krzyża dla mojej miłości, bo Ja ich wspieram”.

Modlitwa
Nie sądź mnie, miłosierny Boże, za to, co we mnie Ci się nie podoba, ale odrzuć daleko wszystko, co nie powinno mieć miejsca. Nie potrafię zmienić się bez Ciebie… Odpuść mi wszystkie przewinienia, tak jak i ja odpuszczam je przed Tobą wszystkim moim winowajcom, choć może nie potrafię jeszcze uczynić tego w sposób doskonały. Także to Ci ofiaruję, bo Ty przebaczasz doskonale i jesteś wyrozumiały dla mojej duszy. Amen.

„Drogi krzyżowe z Ojcem Pio”
Wydawnictwo Serafin 2017

Zamówienia: www.e-serafin.pl lub tel. 12 623 80 58

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 104 (2/2017)

Tym razem „Głos Ojca Pio” podejmuje problem grzechu pokoleniowego, nie wszyscy bowiem wiedzą, że Kościół w Polsce wypowiedział się na ten temat jednoznacznie, podkreślając, że każdy osobiście ponosi odpowiedzialność za...

Czytaj więcej

    


Rekolekcje wielkopostne

REKLAMA

WIDEO

R   E   K   L   A   M   A

Newsletter