Dobrego dnia z Ojcem Pio
SOBOTA, 13 MAJA : Bądźmy zawsze ludźmi dobrej woli, która szuka tylko Boga i Jego chwały.

Pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu na apostołów zstąpił Duch Święty, stąd też święto to bywa nazywane Pięćdziesiątnicą. Obecnie jest to nazwa myląca, ponieważ obchodzone jest po 49 dniach od Wielkanocy. 50 dzień wypada w poniedziałek, który przestał być dniem świątecznym.                

Uroczystość Królowej Polski nawiązuje do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami, ślubów króla Jana Kazimierza i powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Utarło się przekonanie, że miłosierdzie jest swego rodzaju zawieszeniem działania sprawiedliwości. Miałoby się ono przejawiać w powstrzymaniu kary. Przyjmując taką koncepcję, niektórzy kaznodzieje straszą z ambony Bożą sprawiedliwością, żeby przypomnieć o obowiązkach chrześcijan i karze piekła ognistego.

Podczas wielkoczwartkowej Mszy biją dzwony. Ich serca tak łomocą, że tym, którzy nie zmieścili się we wnętrzu kościoła, aż dech zapiera. Ale jeszcze tylko kilka uderzeń i zamilkną, by odezwać się ponownie dopiero w Wielką Sobotę. Zamilkną też dzwonki przy ołtarzu. Ich radosny głos zastąpi głuche klaskanie kołatek.

Przypada 7 dni przed Wielkanocą. Liturgia wspomina wjazd Jezusa do Jerozolimy poprzedzający mękę na krzyżu, podczas którego witające Go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając „Hosanna Synowi Dawidowemu”.

Nowy numer "Głosu Ojca Pio"

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Głos Ojca Pio 147 (3/2024)

Nowy numer stara się odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje lekarstwo na obolałą duszę. Odpowiedź brzmi: istnieje. A zaczyna działać, gdy odpowiemy na wyciągniętą ku nam pomocną dłoń Boga.

Czytaj więcej

        


 

  1. Świadectwa
  2. Intencje do Ojca Pio

REKLAMA

WIDEO

Newsletter